Neomi Mendiković nastupala u Milanu

Noemi Mendiković i Farao sudjelovali su na njihovom prvom međunarodnom natjecanju u paradresuri koje se održalo u Milanu, 06.-09.07.2023. Pošto Noemi do sad nije nastupala na FEI natjecanju, morala je provesti klasifikaciju koju organizira FEI te je odrađena odmah pri dolasku na mjesto natjecanja. Noemi je 2018. god. klasificirana u kategoriju Grade II te je sve godine vježbala, pripremala se  i nastupala u testovima njene kategorije. Sve testove Grade II savršeno je savladala. Na veliko iznenađenje svih prisutnih, klasifikatori su Noemi, u četvrtak, 06.09.2023 novo klasificirali te je zbog boljeg fizičkog stanja prebačena u Grade III. U Grade III se jašu novi programi sa vrlo teškim radnjama za koje Noemi nije bila pripremljena. Trakenerski pastuh Farao, konj sa puno iskustva, koji se natjecao do najteže klase S u dresuri, vrlo brzo je shvatio nove vježbe te su u kratkom roku savladali nove testove i uvježbali nove elemente. Dok je još u zagrijavanju dobro savladala nove radnje, nažalost, čim je ušla u natjecateljsku arenu, Noemi ipak nije uspjela savladat strah i nesigurnosti radi nove neočekivane situacije te nije odjahala dovoljno kvalitetno kako bi ostvarila postotak za daljnji nastavak natjecanja u Grand Prix testovima i kvalifikaciju za Europsko prvenstvo. Za okolnosti u kojem se našla, testove je ipak odradila pozitivno te je u oba natjecateljska dana osvojila prvo mjesto kako je bila jedina jahačica u kategoriji Intermediate Grade III.  Kako je Noemi nakon mnogo godina opet prva paradresurna jahačica koja zastupa Hrvatsku na međunarodnom natjecanju, svečanost dodjele nagrade uz podizanje zastave i himne izazvalo je ponos u cijelom timu. Suci su prepoznali Noemin talenat i njene mlade godine te savjetovali da sudjeluje na što više međunarodnih natjecanja kako bi stekla potrebno iskustvo za tu razinu natjecanja.